Home | Historia | Galeria | Media | Aktualności | Kontakt

Roman Ludwiczuk:

3. Roman Ludwiczuk - Wiceprezydent Miasta Wałbrzych

  • dopuścił się naruszenia art. 212 §1 i §2 kk ( pomówienie).

W dniu 15 listopada 2004 roku złożyłem (Władysław Wałowski) zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa doSądu Rejonowego X Wydział Grodzki w Wałbrzychu wszczęcie śledztwa w stosunku do Pana Romana Ludwiczuka, który jako Wiceprezydent Wałbrzycha dopuścił się naruszenia art. 212 §1 i §2 kk

Uzasadnienie:

Na łamach gazety "Tygodnika Wałbrzyskiego" nr 45/09.11.04 w artykule pod tytułem: "Wiceprezydent ruszy na Warszawę" ukazała się informacja, poprzez którą Wiceprezydent zapewnia "kopaczy", że pojedzie z nimi do stolicy aby pikietować.

Pragnę zauważyć, iż grupa rzekomych "kopaczy", którzy byli obecni na spotkaniu z Panem Wiceprezydentem to część grupy pracowników Centrum Zatrudnienia Socjalnego, którą zorganizował Pan Jan Dobrogowski, tylko po to, aby władze Urzędu Miasta mogły zadeklarować, że w w/w podmiocie gospodarczym będzie mogła pracować niewielka grupa ludzi, którzy tak naprawdę nic nie mają wspólnego z biedaszybami, a tym bardziej ze Stowarzyszeniem "BIEDASZYBY".

Uważam, iż niniejsze zapewnienia Wiceprezydenta poniżają Nas w opinii publicznej oraz narażają na utratę zaufania społecznego.

W dniu 27 grudnia 2004 roku również złożyłem (Władysław Wałowski) akt oskarżenia przeciwko Romanowi Ludwiczukowi, który jako Wiceprezydent Wałbrzycha jest oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 212 §1 i §2 kk doSądu Rejonowego II Wydział Karny w Wałbrzychu w w/w sprawie.  

Władysław Wałowski

 

 


przycisk1 Biedaszyby przycisk2 biedaszyby przycisk3 biedaszyby przycisk4 biedaszyby przycisk5 biedaszyby przycisk6 biedaszyby

Created by: DragonArt